Lipová alej České Libchavy

             

 
 

Uspěchaná doba, shon a dychtivost vyzískat co nejvíce bez ohledu na to co tu po nás zůstane. Před rokem se mi ho za pomoci kamarádů a známých podařilo začít realizovat mé plány a sny, které jsem v hlavě nosil roky... Celý projekt nese název Lipová alej v Českých Libchavách...


Je tomu rok, kdy jsme výsazeli za pomoci přátel a kamarádů celkem 124 lip, několik dubu, javorů a bříz.  V letošním roce, přesně v polovině května se díky spolupráci s 6 řezbáři z celé české republiky ( Herák Pavel, Ďulák Pavel, Magda Malá, Jarda Kolouch, František Němec, Jan Myšák )podařilo vytvořit lesní hřiště, které jsem v průběhu roku instaloval tak, aby ho mohla široká veřejnost a hlavně naši nejmenší plně využívat. Rok a den přesně tedy 28.10.2021 jsme zde žehnanli anděla Lipové aleje a dosázeli na dalších 45 lip. Nyní se v Lipové aleji nachází více jak 169 stromů. Stejně tak jsem letos na podzim k lesnímu hřišti pořídil nejen pro cyklisty solární nabíjecí stanici, v přístím roce dobíjecí stanici rozšířím o bezplatné cyklo depo.


Někteří z vás si již našli čas a alej navštívili. Mnoho z vás zde již byli i opakovaně, což mě těší. Malebnost místa, výhledy a klid který nám toto místo přináší je nezaměnitelné.


V dalších letech budeme pokračovat s výsadbou lip či ovocných stromů starých odrůd. Jedná se o soukromý projekt realizovaný na soukromých pozemcích v k.ú. České Libchavy.

... myšlenka vzniku

... kudy k nám

jak se k nám dostanete a co Vás zde čeká?! Lipová alej lemuje obecní cestu na bývalé práškovací letiště na Velké straně. V aleji si můžete dopřát odpočinku na lavičkách, které jsme tu pro vás připravili, či si dopřát piknik na udržovaném trávníku pod lipami. Najdete  zde i lesní hřiště. Jelikož se jedná o soukromý pozemek, vstup a něj je na vlastní riziko, herní prvky nemají žádnou homologaci a jsou nedokončené. Vstup na ně je pouze na vlastní nebezpečí. Všechny návstěvníky bych rád požádal, aby vše co si do areálu donesou, si též odnesli. Pakliže s vámi půjde i váš čtyřnohý mazlik je potřeba si po něm uklidit. Igelitové pytlíky na bobky mazličků jsou pod kopcem, stejně tak jako popelnice na ně… Jelikož areál každý týden sekám je nepříjemné sekat je s výkaly…

Na obecní cestu je vjezd vozidlem zakázán, doporučuji zaparkovat u benzinové čerpací stenice kde si můžete nejen dát skvělou zmrzlinu "u DVOU PŘÁTEL" ( https://www.facebook.com/Točená-zmrzlina-České-Libchavy-102981138617384 ), ale vyhnete se nepříjemnosti s parkováním. K začátku aleje to je o 300 metrů dál.


Lipové aleji České Libchavy je více jak 169 překrásných mladých stromů. Pouze tento rok máte jedinečnou možnost si pouze 22 z nich ADOPTOVAT nebo DAROVAT. Stromy nesoucí vaše jméno zde budou ještě desítky možná stovky let.


Vaše jméno bude na kůlové podpoře vygravírováno do cedulky, kterou budeme udržovat až do odstranění podpory pro samostatný růst stromu. Doba ponechání kůlové podpory je předpokládána na pět až sedm let. V kronice Českých Libchav bude vaše ADOPCE zapsána ovšem po dobu mnoho staletého života stromu.


Zašleme vám v dárkovém balení certifikát.

... ADOPTUJ nebo DARUJ strom

CHCI VĚDĚT VÍC... !

mapa.html